hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberincidentpodst. m.
Bankovní systém, který používají banky po celém světě denně k převodu sum v celkové výši miliard dolarů, byl napaden počítačovými piráty. Hackeři tak mohli zmanipulovat údaje o platbách v něm, uvedla agentura Reuters. "Jsme si vědomi množství kyberincidentů," oznámila tento týden bankám organizace SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), která systém známý pod stejným jménem provozuje. SWIFT používá okolo 11 tisíc bank po celém světě…Hospodářské noviny
2016

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   10 08 2020