hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberkomunikacepodst. ž.
…katedry fakulty sociálních věd Barbora Osvaldová je velmi striktní. Na otázku, zda může Facebook narušit lidské vztahy, odpovídá: "Určitě ano! Vy jste na Facebooku? Tak rychle pryč." Jiný mediální odborník, Petr Orságh z olomoucké univerzity, je méně přesvědčený: "Zatím nám chybí odstup na to, abychom závažně posuzovali klady a zápory kyberkomunikace. Nejde totiž jen o Facebook - to, co nabízí, v nějaké formě existovalo na síti už dřív. Mnohé prognózy na téma internetová komunikace staré pět let jsou dnes směšné." Podle socioložky Jiřiny Šiklové je Facebook "pseudokomunikace, lidé se prezentují, stylizují, Facebook není ve skutečnosti sociální mezilidskou komunikací, je to fiktivní svět…Magazín Dnes + TV
2001

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 08 2020