hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberkrádežpodst. ž.
Tajná čínská skupina podniká údajně nejvíc kyberkrádeží # Čínská organizace označená APT1 a tajná armádní Jednotka 61398 jsou co do objemu odcizených dat jedněmi z nejaktivnějších kyberšpionážních skupin na světě a operují s podporou vlády. Dospěla k tomu americká bezpečnostní firma Mandiant, kterou si po útoku na svůj server najal deník The New York Times. "Pravděpodobně je sponzoruje…Právo
2013
kyberkrádežpodst. ž.
Ojedinělé úspěchy kriminalistů neměly na celkový objem kyberloupeží vliv. V roce 2011 se podařilo jen ruským hackerům zcizit asi 2,3 miliardy dolarů, o miliardu víc než v předchozím roce. Od té doby své zisky každý rok výrazně zvyšují, přičemž dopadnout kyberzločince je stále těžší. ... Doba kyberkrádeží, kdy mohli uspět i samouci, skončila. Dnes kyberprostor vyžaduje nejen talent a vzdělání, ale i investice. Podle šéfa společnosti Digital Security Ilji Medvědovského organizované kyberskupiny, ať jdou po informacích, či penězích, jednají samostatně či jsou úkolovány nadřazenými složkami, vkládají obrovskou část svých zisků do inovací a výzkumu. Odhaduje se, že…Lidové noviny
2018

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   13 08 2020