hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kybermafiepodst. ž.
…bohatství je nade vše. Na síti se bojuje všemi prostředky, proti sobě stojí moderní hackeři, běžnou zbraní jsou počítačové viry. Vítěz získává důležitá data nebo skvělý mozek, který se mu podaří unést. Snaha Spojených národů zavést mezinárodní kyberpolicii nenachází podporu u států s nejrozvinutějším technologickým zázemím, a tak se s kybermafiem…Týden
2004
kybermafiepodst. ž.
Konec naivity. Internet si vzaly do parády kybermafie # Hřištěm pro zločince se podle odborníků stal současný internet. Kyberzločin funguje organizovaně a vydělává mafiím podobně jako drogy. ... Každý měsíc hlásí agentury po celém světě případy krádeží citlivých dat nebo phishingových útoků na klienty bank. Naposledy se objevila zpráva o zatčení tří pirátů, kteří nastřádali přes 130 milionů informací o…Hospodářské noviny
2009

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 08 2020