hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kybermonstrumpodst. s.
Karneval v brazilském Rio de Janeiru tradičně zářil pestrými kostýmy tanečnic i hýřivou nádherou vozů, které vypravily jednotlivé školy samby. Mění se však motivy výzdoby: zatímco dříve dominovala zvířata a květiny, ovšem v nadživotní velikosti, popřípadě stejně velké lebky, nyní se na podvozcích objevují i všelijaká kybermonstra. Tedy postavy z…Týden
2001
kybermonstrumpodst. s.
Poutače s tímhle nápisem tu vidíte všude. Česko je letos hostující zemí Lipského knižního veletrhu a barvy naší vlajky vizuálně dominují. ... Výstaviště, kde se knižní veletrh odehrává, hučí jak intergalaktický úl. Knížek je tu tolik, že jsem raději koukal po holkách. A to je tady obzvlášť libová činnost, neboť…Reflex
2019

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   10 08 2020