hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kybernásilípodst. s.
…Agrese je přirozená, ne každé dítě a ne každý mladý člověk se ji ale ve své rodině nebo ve škole naučí dobře ovládat. A z toho pak může plynout mnoho problémů jak pro něj, tak i pro jeho okolí," říká Horák s tím, že problémem je v současné době hlavně kybernásilí. "Děti si kradou profily na sociálních sítích, vyhrožují si a nadávají přes počítač," vysvětlil. Během své práce se s podobnými případy setkal několikrát, jeden z nich musela dokonce řešit i policie…Právo
2017
kybernásilípodst. s.
…Horní Dolní, politici, novináři, soudci, odborníci z nejrůznějších oblastí, úředníci, podnikatelé... Děti, ženy, muži. Nemusíte být na žádné sociální síti, ale na internetu je dnes kvůli práci většina z nás. Zanecháváme po sobě digitální stopu, která může být zneužitelná. "Prakticky každý, kdo je aktivní v internetovém prostředí, je reálně ohrožen kybernásilíOna Dnes
2017

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   13 08 2020