hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberneticko-teroristickýpříd.
…hrozbou. Kdyby před 25 vypadl na 4 hodiny internet, nedostala by se taková zpráva možná ani do novin. Dnes by pravděpodobně začali umírat lidé. Brzy budeme jezdit vzájemně komunikujícími auty bez řidiče a z dopravních nehod se stanou těžko pochopitelné jevy minulosti. Lidstvo ale místo toho bude čelit reálné hrozbě kyberneticko-teroristického útoku nebo nějakému druhu výpočetní katastrofy…Magazín Víkend Dnes
2015

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   10 08 2020