hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kybernetickobezpečnostnípříd.
…by tak ani žádné informační systémy. Přesto bychom potřebovali vyplácet dávky, posílat důchody, chtěli bychom, aby úřady fungovaly. Jaká bychom měli náhradní řešení? Je třeba vědět, jak se v takové situaci chovat. | Dělá Česko potřebná opatření? | Aktuálně byla zveřejněna zpráva, ve které se Česko umístilo na prvním místě v takzvaném kybernetickobezpečnostním indexu. Musíme říct korektně, že je tam jen 25 zemí z celého světa, ale jsme na prvním místě s velkým náskokem před státy jako Kanada, Norsko, Německo nebo Austrálie. Za posledních deset patnáct let udělala Česká republika v této oblasti velký skok dopředu…Mladá fronta Dnes
2017

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 08 2020