hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberoperacepodst. ž.
…skandál kolem špehování telefonátů a elektronické pošty tajnými službami USA ve světě i doma zdaleka neskončil. Britský list The Guardian zveřejnil tajnou direktivu prezidenta Baracka Obamy vyzývající k přípravě kyberútoků i seznam jejich možných terčů. "Osmnáctistránková prezidentova Direktiva 20, vydaná v říjnu minulého roku, ale nikdy nezveřejněná, uvádí, že ofenzivní kyberoperace mohou nabídnout jedinečné a nekonvenční kapacity k prosazení národních cílů USA ve světě," napsal Guardian. Může se tak stát "s malým či žádným varováním nepřítele či cíle a s účinky v rozsazích menších až závažných škod", uvádí dokument. Neřeší odvetná opatření, nýbrž doktrínu vedení útočné kybernetické války…Právo
2013

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   13 08 2020