hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberorgánpodst. m.
…po celé Evropě zavařoval hlavy nejlepším šachistům své doby. Až se nakonec zjistilo, že skrytý za fingovanými soukolími stroje se přece jen choulí člověk a vede Turkovi ruku. Nyní je spíš aktuální otázka, kdy se role vymění. Tedy kdy se naopak do lidského soukolí schová stroj. O budoucnosti nanotechnologií, kyberprotéz, kyberorgánů a jiných vylepšení už nesní jen futurologové jako technický šéf Googlu Ray Kurzweil, který se rozhodl, že prostě nezemře, nebo se dožije aspoň 400 let a denně proto spolyká kolem dvou stovek nejrůznějších prášků, aby byl fit, než do sebe vpraví prvního nanobota…Hospodářské noviny
2013

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   13 08 2020