hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberpacientpodst. m.
Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že kyberpacienti vnímají "vševědoucí" internetové vyhledávače jako autoritu srovnatelnou s lékařem. Vyhledávací algoritmy však zatím nejsou schopny posoudit takové faktory, jako je dědičnost, četnost výskytu onemocnění v dané oblasti či věkové skupině, nepokládají pacientovi doplňující otázky. Dívají se jen na to, jak často a v jak relevantních zdrojích je choroba zmiňována…Respekt
2010

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   21 10 2020