hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberpneumatikapodst. ž.
Mým cílem je světu představit první mluvící pneumatiku, kyberpneumatiku. Dává to logiku, jak už jsem zmiňoval, guma je jedinou částí automobilu, která je v kontaktu se zemí, a má tak spoustu informací, jež mohou být v určitých momentech rozhodující. Jak z hlediska jízdních vlastností a bezpečnosti jízdy, tak i faktorů…Proč ne?!
2016
kyberpneumatikapodst. ž.
Cyber Tire vznikala ve spolupráci třech renomovaných italských firem. Podílejí se na ní Pirelli, Magneti Marelli (systém elektronického řízení) a výrobce brzd Brembo (vývoj brzdového systému). Díky trojfaktorovému akcelerometru umožní získat informaci o skutečném i potenciálním koeficientu tření, zatížení i síle kontaktu s vozovkou. Předpokládá se, že kyberpneumatika bude uváděna ve dvou fázích - Cyber Tyre Lean pro motocykly a Cyber Tyre pro auta, přičemž první varianta by se měla objevit už v roce 2010, automobilová verze bude uvedena v roce 2011 nebo 2012, či 2013. V ní by se měly objevit ještě výrazně menší a složitější elektronické prvky…Technik
2009

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   10 08 2020