hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberpomluvapodst. ž.
Než nastal boom internetu, lidé se kolegům posmívali za jejich zády. Teď se jim smějí do tváře. Založit si blog umí každý a každý si může psát, co ho napadne. Taková kyberpomluva je skutečně zvěrstvo, proti kterému bychom měli bojovat. Ale nic není tak horké, jak se to uvaří. Počítačová šikana mezi dětmi je vážná věc. Pokud desetiletý spratek napíše "X je tlustý smraďoch", mělo by se proti tomu zakročit. Napíše-li dospělý "X je úlisný záškodník bez špetky vkusu", dělá to…Hospodářské noviny
2010

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   10 08 2020