hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberprogrampodst. m.
…zkoušek. Například testy nyní nejobávanější Kimovy rakety středního doletu nazvané Musudan, schopné nést atomovou hlavici, jsou neúspěšné z 88 procent, připomněl deník NYT. Příčinou mohou být vývojové a výrobní chyby obvyklé i ve vyspělých zemích včetně USA, připouštějí odborníci. Když ale náčelník amerického štábu Martin Dempsey v roce 2013 uvedl kyberprogram Pentagonu, zmínil kyberútoky v době odpálení střel protivníka i "nasměrovanou energii", což není nic jiného než lasery…Právo
2017
kyberprogrampodst. m.
…hackerů, kterou Kaspersky nazývá přezdívkou Equation Group a která je - jak eufemisticky podotýká - "financována státem s téměř neomezenými zdroji", již 14 let rozmísťuje po světě špičkový spyware. Jeho součástí je program Grok, který se spouští stisknutím klávesy, a také ochranný šifrovací systém známý jako GrayFish. Jaké jsou hlavní cíle amerického kyberprogramu? Írán a Rusko, dále Pákistán, Čína a Indie. Malware je cílen na finanční, vládní a diplomatické instituce, letecký průmysl, telekomunikační sítě, a také na výzkumné instituce a univerzity. Podle specialistů ze společnosti Kaspersky je Equation Group nejzáhadnějším bojovým malwarem na světě. Může fungovat jako tajné úložiště, které přežije i smazání…dotyk.cz
2015

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   10 08 2020