hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberpunkověpřísl.
Neuromancer je první knihou lidské historie, kde se prostorem literárního díla stává spletitý svět počítačových sítí. Na román navazují knihy Hrabě nula (Count Zero, 1986, č. 1997) a Zběsilá jízda (Mona Lisa Overdrive, 1988, č. 1998). Kromě této trilogie je Gibson rovněž autorem sbírky kyberpunkově laděných povídek Vypálit Chrom (Burning Chrome, 1986, č. 1998) a spoluautorem románu Diferenciační stroj (The Difference Engine, 1990), který napsal společně s Brucem Sterlingem a který je pohledem do alternativní historie 19. století a snaží se odpovědět na otázku, co by se asi stalo, kdyby se vynálezci Babageovi podařilo sestrojit…Internet měsíčník
1999
kyberpunkověpřísl.
Anarchy Online # Vítejte do světa Anarchy Online ve speciálu HREJ!. Poněvadž se PR oddělení Funcomu mimořádně rozjelo, nenajdete tu tentokrát nic jiného než informace o této kyberpunkově laděné sci-fi hře — nejprve rozhovor s hlavním designerem Tommym Strandem (který jsem zařadil na první místo už kvůli té práci, co jsem měl s překladem:-)) a v těsném sledu i recenzi AO. Příští týden se vrátí Ondřej Svoboda s vlastním odborným pohledem na AO a následně i s horkými…novinky.cz
2002

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 08 2020