hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kybersekretářkapodst. ž.
…to být běžná scéna z čekárny lékařské ordinace, kdyby žena na obrazovce nebyla avatarem, reprezentací umělé inteligence ukryté v počítači. Systém, který nedávno představil list New York Times, zkoušejí v laboratořích firmy Microsoft. Není to jediný avatar kolem vedoucího výzkumu Erika Horvitze. Kromě skutečné sekretářky má tento vědec také počítačovou. Kybersekretářka monitoruje pracovní zvyky a kontakty svého šéfa. Bere za něj například telefony a buď je spojí, nebo volajícím poradí, za jak dlouho bude mít Horvitz čas. Učí se také, jak zabavit návštěvu Horvitzovy kanceláře, kterou šéf nechá několik minut čekat: vede s ní jednoduchou konverzaci o včerejším baseballovém utkání nebo…Respekt
2010

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   10 08 2020