hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kybersektapodst. ž.
"Kirše jsem si všiml zhruba před rokem. Všichni z něj byli nadšení. O Milionovém impériu všichni psali. Dokonce i lidi z našeho oboru, kteří si dnes zpětně rvou vlasy. Tím, že ho chválili, si zprasili vlastní jméno. Já jsem byl ostražitější, jako bych v tom slyšel 'jehovistický kecy'. Zavánělo mi…Pátek Lidových novin
2013
kybersektapodst. ž.
Přítel se nedávno vrátil z turné po Spojených státech a byl zaražen tím, že většina tamních lidí žije podle jeho slov "život ve snu". Někteří v americkém snu, z něhož je neprobudí ani občasné povážlivé zaskřípání celého systému, jiní ve snech do sebe uzavřených uměleckých a intelektuálních ghett. ... Existence…Hospodářské noviny
2013

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 08 2020