hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kybersportpodst. m.
…životního stylu doby. Online hry hrají na internetu desítky milionů lidí, ochotných utrácet své peníze za připojení i za nejmodernější výpočetní techniku. Tím se tato cílová skupina stává zajímavou pro společnosti prodávající hardware, které se stávají ochotnými sponzory turnajů tohoto typu. Myslím, že nás v blízké budoucnosti čeká další rozvoj "kybersportů" a třeba se už v příštích letech dočkáme i v zahraničí obvyklého přímého přenosu finálových zápasů…Internet měsíčník
2002

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   18 11 2019