hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberstalkerpodst. m.
Mezzosopranistce Leandře Rammové neleží na srdci jen hudba. Kdosi - podle jejích slov vyšinutý singapurský kyberstalker - napsal za posledních pět let zhruba 4000 internetových sdělení, v nichž ji líčí jako sexem posedlou podvodnici bez talentu. Dokonce pod jejím jménem založil i blog a na její vlastní internetové stránce zanechává obscénní vzkazy. Rammová žije v New Yorku, ale od americké policie se nedočkala žádné zvláštní pomoci. Ta…Respekt
2011
kyberstalkerpodst. m.
…data mohou navíc i lidé, kterým jste neposlali žádost o přátelství, především pokud máte svůj účet na Foursquare propojený s jinými službami, například s Twitterem. Britský novinář Leo Hickman si z lidí "checknutých" v jeho blízkém okolí náhodně zvolil ženu jménem Louise a začal ji digitálně špehovat - stal se jejím kyberstalkere…Respekt
2014
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   20 01 2020