hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberstrategiepodst. ž.
Musí američtí dodavatelé ministerstva obrany splňovat předepsaný stupeň kybernetické bezpečnosti? | Naše společnosti obranného průmyslu spolupracují od roku 2007 s ministerstvem obrany na programu výměny informací, v jehož rámci s nimi vláda sdílí informace, jaké kyberútoky mohou očekávat a jak se proti nim bránit. Společnosti mají stejnou povinnost. Tato výměna…Právo
2013
kyberstrategiepodst. ž.
…možnost v době stavu nouze zakázat volně dostupné wi-fi a sdílení připojení. Zakázat chce i jakékoliv digitální sítě, které nelze ovládat a odposlouchávat, provozovatelé šifrované internetové komunikace by mohli být povinni poskytnout bezpečnostním složkám šifrovací klíče. Redukovat anonymitu si jako jeden z hlavních cílů klade v loňské úpravě své kyberstrategie i americké ministerstvo obrany. Naráží však na patrně nejliberálnější veřejnost, která velmi lpí na svobodě internetu v té nejryzejší podobě. V USA se ani na několik pokusů doposud nepodařilo zamezit anonymním příspěvkům v internetových diskusích…Lidové noviny
2016

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   13 08 2020