hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kybertunelovánípodst. s.
Byli to Češi, kteří mezinárodní slovník obohatili o výraz tunelování. Jistý Australan jménem Richard teď světu ukázal, jak vypadá "kybertunelování". Richard totiž tuneloval ve virtuálním světě, ve vesmírné síťové hře Eve Online. Jeho reálné příjmení sice není známo, zato se bezpečně ví, že je mu 27 let a pod nickem Ricdic se stal výkonným šéfem banky EBank z řečené hry. Z virtuálních sejfů banky, obsahujících na 2,6 bilionu kreditů…Týden
2009

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   10 08 2020