hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberumělkyněpodst. ž.
Na závěr bychom se měli zmínit ještě o dvou umělkyních, které svá díla prezentují hlavně na CD ROMech. Je to nejznámější finská kyberumělkyně Marita Liulia, jejíž stránky najdeme na www.medeia.com. Její nejznámější CD ROM s názvem "Ambiciózní děvka" (Ambitious Bitch) vyhrál několik cen, včetně ceny Ars Electronica v Linzi. Tento CD ROM využívá negativních stereotypů a slov o ženách ironickým způsobem a vytváří zajímavou kompilaci kyberfeministických postupů…Internet měsíčník
2001

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   13 08 2020