hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberválečnictvípodst. s.
…I tato data se pochopitelně dají dobře zpeněžit. Hackerství neboli hackaktivismus a kyberválčení jsou si velmi podobné. Jejich cílem není ukrást data a transferovat je. Cílem je narušování, paralýza atakované organizace. Útočníci zamýšlejí znemožnit poskytování služeb ze strany těch organizací, třeba vlády nebo firmy, příslušným občanům nebo klientům. V případě kyberválečnictví se ještě přidává snaha o infiltraci organizace, vlády nebo armády. Infiltrace může proběhnout ve značném časovém předstihu. Když pak dojde, řekněme, k vojenskému konfliktu, infiltrátor se aktivizuje, armádu paralyzuje a danou vojenskou operaci znemožní. Vidíme, že škála kyberútoků je pestrá. A to lidé přitom kyberútočníkům stále nabízejí nové a nové…Reflex
2016

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   13 08 2020