hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kybervandalismuspodst. m.
…Jinak ale nepřinesl čtvrtý den v bitvě o český internet žádné překvapení. Opět šlo o primitivní snahu zahltit firemní weby, které se opět nakonec ubránily blokováním přístupů ze zahraničí, a opět se nejednalo o žádné hackery. ... Ukázat na pachatele se tak s jistotou nedá. Existuje ale řada lidí, kterým probíhající kybervandalismus zcela jistě prospěje. První na řadě jsou samozřejmě bezpečnostní a na kyberochranu specializované firmy a experti. Jejich nabídky také už od pondělí zahlcují e-mailové schránky tuzemských správců IT systémů. K pořízení odolnějších a dražších linek a serverů také nejspíš řadu svých zákazníků přesvědčí poskytovatelé připojení a provozovatelé serverových hostingů…Hospodářské noviny
2013

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   10 08 2020