hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kybervizionářpodst. m.
kybervizionář a otec počítačových komunikací…CW-rkp
1995
kybervizionářpodst. m.
Kabelku, lampu i obal na telefon lze získat jednoduše. Vytisknout si je na počítačové tiskárně. Už není třeba věci dovážet, stačí jen poslat data a spustit tisk. Vizionáři trojrozměrného tisku tvrdí, že tohle je nová průmyslová revoluce. ... Praktici počítají peníze, kybervizionáři oponují, že dnes je 3D tiskárna tak drahá a nedostupná, jako byla na počátku tiskárna laserová. Nezdržují se účetnictvím a přemýšlejí, co vše by bylo možné tisknout. Vrcholem možností by byla 3D tiskárna, která by dokázala vytisknout další 3D tiskárny. Zrealizoval by se tak koncept, o němž už dávno bájí…Respekt
2010

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   13 08 2020