hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kybervychytávkapodst. ž.
…i možnost pro ty, u nichž transplantace srdce není z nějakého důvodu možná, a to kompletní mechanické srdce, které nahradí to původní. Vyrábí ho americká firma Abiomed a dostalo přiléhavý název AbioCor. Kompletně celé i s napájením je zabudováno v těle a dobíjí se skrz kůži z další baterie. Tato kybervychytávka je ale na naše poměry zatím příliš nákladná, a navíc má, stejně jako ostatní umělá srdce, omezenou životnost…Reflex
2007

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   13 08 2020