hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kybervyděračpodst. m.
…již sice existuje nějakou dobu, v posledním roce ovšem mimořádně nabírá na síle. "Ransomware je největší bezpečnostní hrozbou dneška," shrnuje Ondřej Vlček, technický ředitel české antivirové společnosti Avast. Podle studie americké firmy IBM se objem vyděračských útoků zvýšil během roku 2016 o šest tisíc procent a podle odhadů FBI si kybervyděrači loni celkem vydělali zhruba miliardu dolarů - čtyřicetkrát víc než rok předtím…Respekt
2017

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   03 08 2020