hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberzákonpodst. m.
Zhruba dvacítka odpovědných pracovníků klíčových úřadů se sešla v suterénu jedné z budov Masarykovy univerzity, aby si v rámci cvičení vůbec poprvé na vlastní kůži vyzkoušela obranu před kyberhrozbami. ... # Podle kyberzákona # Zpočátku jde o jednodušší útoky, které postupně přecházejí v sofistikovanější, až po napadení průmyslového podniku patřícího do takzvané kritické informační infrastruktury. Tu definuje stále ještě relativně nový zákon o kybernetické bezpečnosti. Cvičení se nezaměřovalo jen na IT řešení situace. Účastníci se museli zabývat i dalšími věcmi, od reportování státním úřadům…Lidové noviny
2015

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   10 08 2020