hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
predátorkapodst. ž.
…Clintonových Diane Blairové, vybrala si média záznam o tom, jak Hillary Clintonová vnímala aféru svého muže s Monikou Lewinskou. Vystupuje z toho obraz manželky, která nevěří, že "šlo o vztah, ale jen o sex bez nějakého skutečného významu". Bylo to nevhodné a špatné, ale muž zde byl sveden všehoschopnou sexuální predátorkouHospodářské noviny
2014
predátorkapodst. ž.
…tvrdý verdikt. ... Ani na vteřinu nechci obhajovat nesmyslný dvaadvacetiletý trest. Jen se z toho snažím ubrat pel laciné romantiky. Jak už jsem napsal, vyřčený rozsudek nedává smysl. Ničemu neprospívá a ničí život mladé ženě, která udělala chybu. A asi do života nepřidá nic pozitivního ani jejím nezletilým milencům. Rozsudek pro "predátorku" za katedrou ovšem nevisí ve vzduchoprázdnu. Má kontext, ve kterém možná není ospravedlnitelný, ale je přinejmenším srozumitelný. Aspoň pro Američany. Proto je debata o téhle kauze přímo v Americe celkem klidná a nijak emotivní…Hospodářské noviny
2015
predátorkapodst. ž.
…Pokud jde o svádění - nebo ochotu nechat se svést -, rozdíly mezi muži a ženami si nevybavuji. Dámy byly podle mého stejně aktivní a nikdo se nad tím nepozastavoval," poznamenává k otázce "erotických predátorek" 80. let Anna. "Naše známá například utratila polovinu měsíční výplaty za bílé italské kozačky, aby mohla vyrazit na disko do Šnek baru, a to se pak děly věci... Ačkoliv bylo, myslím, trochu překvapivé, že první pohlavně přenosnou breberku přinesla do kruhu našich známých žena. Ale to asi spíš proto, že…Ego!
2017
predátorkapodst. ž.
…Jiřího Načeradského (1939-2014) z let 1962-1992, kdy byl pro neshody s rektorem Milanem Knížákem donucen k odchodu z pražské akademie. ... Žena byla Načeradskému věčnou inspirací, ovšem zobrazoval ji v duchu svého nazírání na svět jako účastnici groteskní lidské komedie, s přehnaně zdůrazněnými rysy, deformovaným tělem, jako múzu i predátorku. Zatímco ostatní součásti jeho díla se těšily velkému sběratelskému zájmu, sběratelům chvíli trvalo, než si k těmto jeho typickým ženským bytostem našli cestu…Ego!
2017
predátorkapodst. ž.
…přijde krize středního věku a začne se poohlížet po mladší milence, je kohoutek v rozvodovém řízení oškubán, obrán o potomky a paničku čeká zajištěný život na alimentech. Takto v kostce vidí MGTOW vztahy mezi muži a ženami. Připočítejme k tomu ještě, že podle bojovníků za mužská práva toto jednání žen-predátorek aktivně podporují školy, média a feministkám nadržují i vlády…Reflex
2019

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   09 04 2021