hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
predátorskypřísl.
…nejednoho z nás uvrhnout do dluhové pasti. Hodně lidí přitom předpokládá, že za exekucemi stojí životní nerozvážnost, půjčky, spotřebitelské úvěry, špatně zvládnutá potřeba "mít se líp". Není to tak. Důvodem, proč je u nás tolik lidí v exekuci, je naopak častá nemožnost dosáhnout na životní standard. Problém exekucí nejsou pouze predátorsky nastavené podmínky, kdy si exekutor jen za účelem zisku účtuje za každý úkon několik tisíc (aniž by ho třeba vykonal), ale především to všechno kolem: nedostupné bydlení, nízké mzdy, ohrožení příjmovou chudobou pro více než milión našich spoluobčanů. To, co pak rozhoduje o vaší budoucnosti, je především váš sociální kapitál…Právo
2018
predátorskypřísl.
…a Barbora Chalupová, se bude hodně mluvit o tématu sexuálního zneužívání dětí na internetu. Klusák s Chalupovou najali tři zletilé dobrovolnice, které předstírají, že jim je 12 let, a na různých internetových stránkách nabízejí možnost seznámit se s kýmkoli. Během deseti dnů je kontaktuje 2458 mužů, kteří se chovají značně predátorsky. Hned v prvních minutách konverzace po nich chtějí, aby se svlékaly, nebo před nimi masturbují, posílají jim extrémní pornografická videa a často se dožadují osobních schůzek, na nichž by chtěli pokračovat dál v sexuálních praktikách. Tito muži přitom - podle výzkumů přizvané sexuoložky - z nějakých 97 % nejsou pedofilní ani netrpí závažnou…Lidové noviny
2020

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   09 04 2021