Detail hesla
[  toustárna  ]
Heslotoustárna
Slovní druh / typ heslapodst. ž.
Podheslíkoncept toustárny vznikl tak trochu z nostalgie
TitulekKdyž se servíruje trochu jiné kafe
RubrikaTéma
Autor 
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaAutorky: Adéla Skřivánková, Aneta Štefánková.
Kontext
Před měsícem si třicetiletý Jan Demuth otevřel v Holešovicích bistro Naše Toustárna, je navíc spojené s pekárnou. Původně přitom vystudoval politologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. "Obor mě bavil, ale když jsem začal uvažovat, co bych dělal, neviděl jsem východisko. Proto jsem se po škole zaměřil na svoji velkou vášeň, vaření a pečení, a udělal si výuční list kuchaře," vysvětluje ve svém zbrusu novém podniku nedaleko zastávky Maniny. Nabízí tam jak obložené sendviče z vlastního chleba, tak i pečivo, moučníky a kávu. "Koncept toustárny vznikl tak trochu z nostalgie. Moje generace vyrostla na toustech, které nám maminky dělaly s eidamem, gothajem a kečupem. My jsme se snažili tohle jídlo pozvednout a připravit ho z těch nejlepších surovin." Vzhled bistra se majitel snažil ladit do populárního minimalistického berlínského stylu, kterému vévodí jednoduchý interiér s křídovou tabulí s denní nabídkou a pultem plným jídla. V přední části bistra umístil také pekárnu, kde se přímo před zraky návštěvníků vzdouvají z hranatých forem toustové chleby různých typů. S rekonstrukcí a návrhem interiéru, výběrem surovin a dodavatelů mu pomohli kamarádi, s recepturami a postupy zase pekař z Antonínova pekařství.
ZdrojEgo!Číslo36Strana21Datum6.11.2015Rok2015
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   20 05 2024