Detail hesla
[  mikropolutant  ]
Heslomikropolutant
Slovní druh / typ heslapodst. m.
Podheslítakzvané mikropolutanty - mikročástečky plastů, látek z léčiv, drogy
TitulekČistírna oslavila den vody prohlídkami
RubrikaPraha
Autor 
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaKaždodenní příloha pro metropoli.
Kontext
Účinnost Lindleyho čistírny je okolo 30 až 40 procent. Ústřední čistírna na Císařském ostrově, která byla vybudovaná v 60. letech 20. století, dosahuje dnes více než 95 procent. V nové čistírně je oproti staré navíc technologie biologického čištění, jehož pomocí se bakterie živí odpadní vodou. Přesto se nedaří vodu vyčistit od všech nečistot. "Ve vodě je čím dál více neodbouratelných látek. Jedná se o takzvané mikropolutanty - mikročástečky plastů, chemických látek z léčiv, hormony, drogy. V Česku zatím není čistírna, která by to dokázala odstranit," uvedl Kuba.
ZdrojMladá fronta DnesČíslo Strana16Datum26.3.2018Rok2018
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   20 05 2024