Detail hesla
[  cyklovyjížďka  ]
Heslocyklovyjížďka
Slovní druh / typ heslapodst. ž.
Podheslízúčastnit se Veselé jarní cyklovyjížďky
TitulekCyklisté si v Hradci užili sobotní odpoledne
RubrikaJindřichohradecko
Autor(ms)
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaNalezeno v archivu Mediasearch společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Jindřichův Hradec - Na pět desítek milovníků jízdních kol se v sobotu zúčastnilo Veselé jarní cyklovyjížďky. Ta podle jedné z organizátorek Lenky Michalcové rozhodně nebyla o podávání heroických sportovních výkonů, ale spíše o pohodě a touze podpořit dobrou věc. … V cyklistickém duchu se nesly i doprovodné kulturní akce. Tou první byla vernisáž výstavy historických kol v Muzeu Jindřichohradecka, na niž dorazilo 120 návštěvníků. V muzeu fotografie, kde vyjížďka končila, si pak mohli všichni vyzkoušet jízdu na "divnokole", unikátním bicyklu, který zkonstruoval Stanislav Mrzena.
ZdrojJindřichohradecký deníkČíslo Strana3Datum27.4.2015Rok2015

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   20 05 2024