Detail hesla
[  cyklovyjížďka  ]
Heslocyklovyjížďka
Slovní druh / typ heslapodst. ž.
Podheslízúčastnit se Veselé jarní cyklovyjížďky
TitulekCyklisté si v Hradci užili sobotní odpoledne
RubrikaJindřichohradecko
Autor(ms)
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaNalezeno v archivu Mediasearch společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Jindřichův Hradec - Na pět desítek milovníků jízdních kol se v sobotu zúčastnilo Veselé jarní cyklovyjížďky. Ta podle jedné z organizátorek Lenky Michalcové rozhodně nebyla o podávání heroických sportovních výkonů, ale spíše o pohodě a touze podpořit dobrou věc. … V cyklistickém duchu se nesly i doprovodné kulturní akce. Tou první byla vernisáž výstavy historických kol v Muzeu Jindřichohradecka, na niž dorazilo 120 návštěvníků. V muzeu fotografie, kde vyjížďka končila, si pak mohli všichni vyzkoušet jízdu na "divnokole", unikátním bicyklu, který zkonstruoval Stanislav Mrzena.
ZdrojJindřichohradecký deníkČíslo Strana3Datum27.4.2015Rok2015
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   20 05 2024