Detail hesla
[  divnovládce  ]
Heslodivnovládce
Slovní druh / typ heslapodst. m.
PodheslíBush není z rodu divnovládců
TitulekAtomový spad ve střední Evropě
RubrikaEvropská unie
AutorMartin Erva
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaCVVM - Centrum pro výzkum veřejného mínění. Nalezeno v archivu Mediasearch společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Radar a jeho umístění na brdských kopcích je v Česku velmi nepopulární. Nejen u zelených. Zhruba před měsícem napsal The Economist o české vládě, že to s radarem zpackala. Vláda se začala snažit. Jako úder do zad jí ale musela připadat zpráva amerických tajných služeb o tom, že žádný atomový program Íránu neexistuje. Český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg okamžitě telefonoval do Washingtonu Condoleeze Riceové. "Vypadá to, že tím byli překvapeni," řekl po rozhovoru. Překvapena a znechucena je ale také česká veřejnost. Podle průzkumu CVVM opět vzrostl počet těch, kteří si tu "kouli na brdech" nepřejí. Když Írán nezbrojí, říkají si Češi, tak proč stavět proti němu u nás obranné linie a dráždit Rusko. … Jak ale jasně vyplývá z popisu americké situace a rozložení názorů, žádný vážný kandidát na amerického prezidenta nepřemýšlí nad tím, že by Írán přestal být hrozbou. Ani Barack Obama, ani Hillary Clintonová a už vůbec ne Rudy Giulliani. Radar tu prostě stát bude. Bush není z rodu divnovládců. Už Bill Clinton bombardoval ve svatém přesvědčení suverénní balkánský stát kvůli svému pojetí protestantské etiky. Americká politika v tomto směru nehledí na stranickou příslušnost. Nejdůležitější je příslušnost či přijmutí hodnot WASP - White Anglo-Saxon Prostestants.
ZdrojParlament, vláda, samosprávaČíslo Strana36Datum28.12.2007Rok2007
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   25 09 2023