Detail hesla
[  divnověc  ]
Heslodivnověc
Slovní druh / typ heslapodst. ž.
Podheslívedle moderních strojů tak stojí veteráni i divnověci
TitulekSetkání motorkářů v bavorském lese
RubrikaAuto Moto revue
Autor 
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčíhoredaktor
PoznámkaNalezeno v archivu Mediasearch společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Rok se s rokem sešel a my jsme se opět vypravili na setkání chobotnatců. Elefantentreffen 2009. Pro ty z vás, kteří tu s námi před rokem nebyli, dodám na vysvětlenou, že se jedná o největší zimní a také nejstarší sraz motorkářů. Letos se konal už třiapadesátý ročník. … Někdo přijede jen na odpoledne a jiný na víkend. Někdo to má kousek a další spolyká na svém stroji stovky či tisíce kilometrů. Tady je úplně jedno, jestli jste právník nebo pošťák. A dokonce je všem šuma fuk, na jaké motorce jste dorazil. Vedle moderních strojů tak stojí veteráni i divnověci, které připomínají pojízdnou sběrnu všech možných i nemožných surovin. Jsou tu zřejmě myslivci, kteří se sem nevydají bez svých oblíbených trofejí. Jsou tu Skoti, kteří se zase sem nevydají bez svých sukní, a tak bych mohl pokračovat.
ZdrojvyslTV ČT1Číslo Strana Datum25.4.2009Rok2009
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   20 05 2024