Detail hesla
[  euroexit  ]
Hesloeuroexit
Slovní druh / typ heslapodst. m.
Podheslípracovat na krizovém scénáři řeckého "euroexitu"
TitulekŘecko
RubrikaTop svět
Autor 
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaNalezeno v archivu Mediasearch společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Odchod Řecka z eurozóny přestává být tabu i pro evropské politiky. Jeden z vrcholných představitelů EU, belgický komisař pro obchod Karel De Gucht, poprvé veřejně přiznal, že Evropská centrální banka i Evropská komise pracují na krizovém scénáři řeckého "euroexitu". Na nutnost připravit se na návrat Řeků k drachmě upozornila také šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová. Řada Řeků mezitím začala vybírat své vklady v eurech (na snímku). Experti Deutsche Bank nejnověji přišli s návrhem zavést v Řecku místo drachmy jinou paralelní měnu, již pracovně nazývají "geuro". Tvořily by ji dluhopisy aténské vlády, a tuto "měnu" by bylo možné devalvovat, aniž by se Řekové eura formálně vzdali.
ZdrojEkonomČíslo Strana21Datum24.5.2012Rok2012

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   20 05 2024