Detail hesla
[  sextremistický  ]
Heslosextremistický
Slovní druh / typ heslapříd.
Podheslíčlenky ukrajinské sextremistické organizace Femen
TitulekProč Femen a Pussy Riot mlčí?
RubrikaNázory
AutorIstván Léko
Postavení autorašéfredaktor
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
Poznámka 
Kontext
Nejsem sám, koho napadla paralela mezi Černobylem a tím, jak mainstreamová německá média informovala o silvestrovských sexuálních útocích mladých mužů (většinou prý s migrační minulostí) na ženy v Kolíně nad Rýnem, v Hamburku, Stuttgartu a dalších městech. Místní policie nejdříve vydala zprávu o "klidné noci", později přišla nová, kde už se psalo o krádežích a sexuálním obtěžování. … Nejvíce mne ale překvapilo, že když se stovky žen stanou obětí nechutných trestných činů, feministické organizace až na pár zvednutých plakátů odsuzujících sexismus tentokrát mlčí. Jak to, že členky ukrajinské sextremistické organizace Femen či ruské skupiny Pussy Riot, která rovněž bojuje proti sexismu a různým druhům diskriminace, nedemonstrují v muslimských čtvrtích velkých německých měst?
ZdrojLidové novinyČíslo Strana10Datum15.1.2016Rok2016

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   20 05 2024