Detail hesla
[  housker  ]
Heslohousker
Slovní druh / typ heslapodst. m.
Podheslíkdo jí housky, je housker
TitulekInstagrammer v letadle vykřikl, že má koronavirus. To se po dvou hodinách letu vrátilo zpět
RubrikaUdálosti
AutorJirka Nový
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaStaženo z https://www.lidovky.cz/svet/letadlo-mirici-na-jamajku-se-muselo-po-dvou-hodinach-od-vzletu-otocit-cestujici-tvrdil-ze-je-nakazen.A200206_143145_ln_zahranici_ele/diskuse/cas
Kontext
"Instagrammer v letadle vykřikl". Proboha co je to zase za názvy? To každý, kdo používá Outlook, je outlooker, kdo používá Whatsapp, je whatsapper, kdo používá internet, je interneter, kdo používá vlak, je vlakomen a kdo jí housky, je housker!
Zdrojlidovky.czČíslo Strana Datum6.2.2020Rok2020

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   20 05 2024