Detail hesla
[  facebookaření  ]
Heslofacebookaření
Slovní druh / typ heslapodst. s.
Podheslízejména v prvních měsících facebookaření
TitulekFacebookmánie aneb co Kosmas nevychytal
RubrikaBlog
AutorPetra Shottová
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaNalezeno v archivu NewtonOne společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Pro někoho dodnes, pro někoho aspoň prvních pár let, byl Facebook jakousi vteřinovou kronikou. Celou panoptikální snahu zviditelnit se lze shrnout slovy "Kosmas hadr", neboť jakéhokoli zapnutí počítače schopného studenta své školy - navštěvující onen ústav v posledních aspoň čtyřech letech - si vyberete, o tom lze na jeho profilu dohledat, co měl první říjnové pondělí po založení toho zpropadeného účtu k večeři a u příležitosti čí narozeninové oslavy onu zajisté labužnickou krmi neesteticky zvrátil. Byli-li spoluúčastníci inkriminované malebně kalebné akce dostatečně rychlí, existuje i fotodokumentace toho pamětihodného okamžiku. Protože takovou mrštností oplývala naše třída a ročníky pod a nad ní, zejména v prvních měsících facebookaření bylo všeobecným krédem "čím víc lidí sis tam přidal, tím větší jsi osobnost" - a já jsem opět nebyla výjimkou -, zajata virtualitou jsem jaksi přestala vnímat, že se celé dny vyskytuji výhradně na trase "škola - domov".
Zdrojblog.idnes.czČíslo Strana Datum26.10.2013Rok2013

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   20 05 2024