Detail hesla
[  heterobělouštví  ]
Hesloheterobělouštví
Slovní druh / typ heslapodst. s.
Podheslís totalitním heterobělouštvím vyběhne se stejnou lhostejností
TitulekCo vlastně chceme po homosexuálech?
Rubrika 
AutorZdenek Horner
Postavení autoragenealog
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaStaženo z https://horner.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=703467
Kontext
Kdybych za současných podmínek byl homosexuál, asi bych se fingovaně oženil, udělal si děti a rozvedl se. Přesně to se po homosexuálech chce. Pokud něco přirozeného zakážete, třeba alkohol, vždycky se najdou zájemci a zprostředkovatelé, kteří jim na úkor státu a nás všech stejně jejich touhy zrealizují. Homosexuálové se ocitají opět před polovinou dvacátého století. … Renesance bílého muže se nemusí zastavit ani jen u toho. Nakonec se může hodit i ten islámský přístup k polygamii; můžeme se postupně vrátit k pravěkému, kolik žen si ulovíš, tolik máš potěšení. Ultrabílí heteroaktivisté se předhánějí ve snění, jaké výdobytky by mohl získat bílý heterosexuální muž, kdyby poslouchal konzervativní pravici. Jsou to pochopitelně iluze. Ve skutečnosti se nejsou menšiny ochotny se svých svobod vzdát. Možná se dnes mlčící většina do názorového přetlačování nemíchá, ale jsem přesvědčen, že s totalitním heterobělouštvím vyběhne se stejnou lhostejností, jako třeba se soudobými básníky.
Zdrojblog.idnes.czČíslo Strana Datum5.3.2019Rok2019
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   27 03 2023