Detail hesla
[  škrtvláda  ]
Hesloškrtvláda
Slovní druh / typ heslapodst. ž.
Podheslíbez ní si žádná škrtvláda ani neškrtne
TitulekZápis do kronik
RubrikaNázory a komentáře
AutorMartin Hekrdla
Postavení autorakomentátor
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
Poznámka 
Kontext
Vím, jak na to Zeman půjde. Už v sobotu v dešti pomyslných vavřínů dopadajících na jeho šediny vysvětlil, že kromě rozdílu mezi pravicí a levicí máme tu také "rozdíl mezi profesionály a amatéry". A vím, co řekne, až dojde na lámání chleba: "Jste chudí? Kdybyste nebyli pitomci od pohledu a nemakačenkové na dávkách, všechno ostatní bylo by vám přidáno, chléb pro vaše děti i střechy nad hlavami." Premiér Petr Nečas vystihl novou hlavu státu dobře, když pohovořil o "standardním politikovi", jenž se pohybuje po standardních cestách. V liberálních demokraciích měly by být takové cesty dostatečně široké. A Zeman - jako řada levostředových politiků po celém světě - je vzdálen neoliberálům a blízký keynesovcům. Jejich injekcím, pákám a multiplikátorům, zkrátka jejich zásahům do ekonomiky. V tomhle nemusí být jen rétorem štvoucím vládu. Jmenuje členy bankovní rady ČNB. A politika centrální banky vymezuje podmínky růstu a zaměstnanosti, reálnost udržitelných státních rozpočtů. Bez ní si žádná škrtvláda ani neškrtne. Ještě v něčem měl Nečas pravdu (premiér v sobotu perlil): Zvítězil "nejpřirozenější kandidát", řekl. Měli jsme tu tři silné osobnosti: Václava Havla, Václava Klause a Miloše Zemana. Ano, tak to - v dobrém i zlém - bylo, tak to je. A tak to bude zapsáno do kronik.
ZdrojTýdenČíslo5Strana19Datum28.1.2013Rok2013

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   20 05 2024