Detail hesla
[  ukličkovat  ]
Hesloukličkovat
Slovní druh / typ heslaslov. dok.
PodheslíNeymar se snažil soupeře ukličkovat
TitulekBrazilské slzy
RubrikaSport
AutorDavid Čermák
Postavení autorafotbalový reportér
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
Poznámka 
Kontext
Místo toho je zase konec příliš brzy, největší fotbalová velmoc opět končí na největší fotbalové akci bez medaile. Počtvrté v řadě! Tentokrát si vyřazení zavinila v prvním poločase, který nezvládla. Dopředu si několik šancí vytvořila, ale v obraně hořela: nedokázala ubránit hromotluka Lukaka, který tělem dělal prostor spoluhráčům, ani hbitého Hazarda, který rozjížděl akci za akcí. Při rohu nedůslední obránci nestíhali pokrýt ani stopera Kompanyho, jehož hlavičku si nešťastně srazil do sítě Fernandinho. A když po půlhodině parádní ranou zdálky k tyči zvýšil De Bruyne, řítila se Brazílie do velkého průšvihu. Z něj ji mohl vysvobodit jen druhý poločas, a moc nechybělo, aby náročný scénář klapl. Belgičané se zatáhli a jen bránili, dlouho úspěšně. Srbský rozhodčí Mažič a jeho kolegové u videa jim odpustili penaltu po faulu Kompanyho na Jesuse, Brazilci se vztekali, ale rvali se dál. Jenže často monotónně - tahali míč středem, Neymar se snažil soupeře ukličkovat, Paulinhovi míče odskakovaly, Coutinho se rozehrál až v závěru.
ZdrojMladá fronta DnesČíslo Strana24Datum7.7.2018Rok2018

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   20 05 2024