Detail hesla
[  červenoknihovnový  ]
Hesločervenoknihovnový
Slovní druh / typ heslapříd.
Podheslíčervenoknihovnový romantický příběh
TitulekHřebejk už dotočil
RubrikaKulturní mixér
Autor(les)
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaNalezeno v archivu Mediasearch společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Hmotu k novému snímku už Jan Hřebejk má, teď už jen zbývá "vymodelovat" z ní film a 7. září 2006 jít na Krásku v nesnázích do kina. Celkem čtyřicet natáčecích dnů strávili tvůrci a herci nového snímku dvojice Jarchovský-Hřebejk na place. Film se bude jmenovat Kráska v nesnázích a vzhledem k hereckému obsazení je už teď jasné, že se stane jednou z nejočekávanějších filmových událostí příštího roku. "Já trochu brojím proti názvu, protože je úžasné, jak v lidech vzbuzuje pocit, že se jedná o červenoknihovnový romantický příběh. Z mého pohledu to tak necítím a Kráska rozhodně není ani romantická, ani éterická bytost, spíš naopak. Taková životem prověřená šikulka. Moje máma, když ten název slyšela, se dokonce ptala, jestli to bude něco jako Sex ve městě, ale to samozřejmě nebude," řekla na serveru Mix.cz představitelka hlavní role Aňa Geislerová.
ZdrojMF plusČíslo Strana76Datum11.11.2005Rok2005

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   17 06 2024