Detail hesla
[  cestovatelsko-hledačský  ]
Heslocestovatelsko-hledačský
Slovní druh / typ heslapříd.
Podheslíjakási cestovatelsko-hledačská kniha
TitulekMí Češi mi rozumějí
RubrikaOrientace
AutorMarkéta Pilátová
Postavení autoračeská spisovatelka
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaRecenze publikace Robert Fulghum: Drž mě pěvně, miluj mě zlehka. Příběhy z tančírny Century, překlad Lenka Fárová, Jiří Hrubý, Argo, Praha 2011. Nalezeno v archivu Mediasearch společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
My Češi máme tyhle malé humorné a dobře vypointované příhody opravdu rádi. Nepochybně bychom je vydrželi davově nakupovat ještě dlouho. Přesto se Robert Fulghum snaží prosadit i na dalším literárním poli, tom románovém. Před sedmi lety u nás vyšel jeho obsáhlý trojdílný opus Třetí přání, jakási cestovatelsko-hledačská kniha, doplněná kresbami, notovými zápisy a dalšími kratochvílemi. I v ní se důsledně vyhýbá temnotám. …Román je vlastně skládačkou, či spíše koláží několika příběhů z tančírny Century. Žádný z nich však není hlavní, neotáčí se kolem něj jako kolem pevné osy planety dalších vyprávění.
ZdrojLidové novinyČíslo Strana29Datum19.11.2011Rok2011

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   13 06 2024