Detail hesla
[  dlouhonožka  ]
Heslodlouhonožka
Slovní druh / typ heslapodst. ž.
Podheslídlouhonožky vítězí
Titulek 
RubrikaPanorama
Autor 
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaNalezeno v archivu Mediasearch společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Dlouhonožky vítězí # Ženy s dlouhýma nohama jsou nejen přitažlivější, ale mají i zdravější srdce. Tvrdí to britští vědci na základě výzkumu 4000 žen ve věku 60 až 79 let. Každých 4,3 centimetru, o něž jsou nohy delší, představuje podle nich šestnáctiprocentní snížení rizika infarktu. Souvislost je prý zřejmá: Žijí-li dívky v mládí v podmínkách, jež příznivě ovlivňují růst nohou, má to dlouhodobě příznivé účinky i na funkci jejich srdce. Například kuřáci mívají zpravidla menší dcery, naopak matky, které děti kojí a dopřávají jim stravu bohatou na proteiny, podporují jejich růst i zdraví.
ZdrojListy PíseckaČíslo Strana19Datum17.6.2004Rok2004

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 12 2023