Detail hesla
[  divnokombinace  ]
Heslodivnokombinace
Slovní druh / typ heslapodst. ž.
Podheslíproč se této divnokombinace vůbec dopouštět?
TitulekZbytečné módní přešlapy
RubrikaFenomén
AutorMartin Váša
Postavení autoraredaktor měsíčníku InStyle
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaNalezeno v archivu Mediasearch společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Košile s krátkým rukávem + kravata. Pokud mi právě nepodáváte dvojitý cheeseburger s velkými hranolky a půllitrem koly, nevidím jediný důvod, proč byste na sobě měli mít košili s krátkým rukávem a kravatou. Nemířím jen na pány. Toto se týká i vás, Annie Hall. Kravata je báječný módní doplněk s několik staletí starou minulostí. Přidává na formálnosti. Může být symbolem vyššího společenského postavení, úspěchu, dokonce mužnosti. Ani jedno z toho však neplatí pro košili s krátkým rukávem, tak proč se této divnokombinace vůbec dopouštět?
ZdrojEspritČíslo Strana74Datum4.3.2015Rok2015

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   09 06 2023