Detail hesla
[  upatlat  ]
Hesloupatlat
Slovní druh / typ heslaslov. dok.
PodheslíKateřina má doma v lednici krém, co spolu herečky "upatlaly" na statku
TitulekHolky bylinkářky
RubrikaInspirace
AutorPavlína Wolfová
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
Poznámka 
Kontext
Máta, meduňka, pažitka, fenykl, ale i kustovnice čínská. A taky mrkev obecná, řekněme obyčejná, ale i modrá mrkev a zelená, nebo pestrobarevná kukuřice… To všechno si herečky Kateřina Winterová a Linda Rybová vysázely na zahradě a teď ukážou, co s tím. … Kateřina má doma v lednici krém, co spolu herečky "upatlaly" na statku. Maže se jím večer co večer. Obě herečky samy na sobě a svých známých zkoušejí, co namíchaly, uvařily nebo zavařily, a pak o tom v pořadu vyprávějí. "Co uvaříme a vyrobíme, to samy vyzkoušíme a jíme. Krémy, které namícháme, pak na sebe i namažeme," říká. "Mám doma naše marmelády, sušené ovoce, zeleninu, bylinky. Jsou recepty, co jsem nikdy nedělala, znala je třeba Linda, a já je teď zařadila do běžného jídelníčku naší rodiny."
ZdrojMagazín Víkend DnesČíslo Strana19Datum21.9.2013Rok2013

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 12 2023