Detail hesla
[  medovo-mléčný  ]
Heslomedovo-mléčný
Slovní druh / typ heslapříd.
Podheslínaložit se do medovo-mléčné koupele
TitulekRozkošnice v Alpách
RubrikaCestování
AutorDana Emingerová
Postavení autoraspolupracovnice redakce
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
Poznámka 
Kontext
Přijeli jsme pod Hochkönig, téměř 3 000 metrů vysoký skalní gigant, pod nímž je Dienten a bájná louka, na níž prý žily prostopášné salašnice. To se tátovi líbilo. A tak jsme se ubytovali v hotelu Übergossene Alm, což znamená Zalitá louka. Podle legendy tu žily v horách salašnice, které zapomněly na modlení, koupaly se v mléce a celé dny jen zpívaly a tancovaly s čerty a mladými myslivci. Když jednou odmítly ubytovat starého unaveného pocestného s tím, že je zajímají jen svěží mladíci, zvedla se sněhová bouře, která navždy pohřbila hříšné ženštiny i louku pod věčným sněhem. Od té doby lidé z Übergossene Alm vítají každého s otevřenou náručí. Prohlíželi jsme si supermoderní rekreační středisko s mnoha bazény, saunami a wellness vyzdobenými lidovým selským náčiním. Máma si s nostalgií potěžkala prastaré vidle, hrábě a kosu a potom si nechala udělat bylinkovou masáž a naložila se do medovo-mléčné koupele.
ZdrojMagazín Víkend DnesČíslo Strana24Datum21.9.2013Rok2013

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   23 04 2024