Detail hesla
[  eurojižan  ]
Hesloeurojižan
Slovní druh / typ heslapodst. m.
Podheslíeurojižané, kteří se obávají, že by vyschly zpozaalpské penězovody
TitulekBerlínská zeď Bruselu
RubrikaSvět
AutorJosef Landergott
Postavení autoravedoucí redaktor
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
Poznámka 
Kontext
Doma Cameron svým konzervativcům opatrně slibuje, že jednoho krásného dne uspořádá o dalším setrvání v Unii celobritské referendum. Třebaže pro řadu návrhů reforem EU získal podporu například v Německu, Nizozemsku a Švédsku, proti jsou francouzští socialisté a další eurojižané, kteří se obávají, že by vyschly zpozaalpské penězovody. Zatím všechno běží podle schématu "stupidní euroskeptici a rozumné eurovolby", jak to vymezil německý ministr zahraničí, sociální demokrat FrankWalter Steinmeier (58): "Nebudeme se vyhýbat konfrontacím s populisty a nacionalisty, s těmi stupidními lidmi, kteří si říkají euroskeptici."
ZdrojTýdenČíslo17Strana55Datum22.4.2014Rok2014

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   01 06 2023