Detail hesla
[  šimpanzátko  ]
Heslošimpanzátko
Slovní druh / typ heslapodst. s.
Podheslív Ostravě se narodilo šimpanzátko
Titulek 
Rubrika 
Autor 
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaTitulek zprávy. Staženo z https://www.televizeseznam.cz/video/zajimava-videa/v-ostrave-se-narodilo-simpanzatko-podivejte-se-jak-je-roztomile-64034566
Kontext
V Ostravě se narodilo šimpanzátko. Podívejte se, jak je roztomilé # V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava se narodilo na konci února mládě ohroženého druhu šimpanze hornoguinejského. Porodila jej 15letá samice, jejíž původ je z Lipska. Otcem je údajně šimpanz původem z Itálie. Tento poddruh šimpanze je specifický a v rámci Evropy žije v lidské péči jen přibližně 250 jedinců.
Zdrojtelevizeseznam.czČíslo Strana Datum5.3.2020Rok2020

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   17 06 2024