Detail hesla
[  audiomateriál  ]
Hesloaudiomateriál
Slovní druh / typ heslapodst. m.
Podheslívideo a audiomateriály
TitulekUžitečné webové stránky
RubrikaServis
Autor(rk)
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaNalezeno v archivu Mediasearch společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Londýnská společnost Touch Group v roce 2006 uvedla v život vzájemně provázanou skupinu jedenácti serverů společně pokrývajících vědění z vybraných terapeutických oblastí formou on-line fora. Jedná se o výživu, endokrinologii, neurologii, kožní atd. Na výše uvedené adrese je k dosažení rozcestník v příjemném tmavozeleném podání, jenž návštěvníka spolehlivě dovede, kam je libo. I zde se nabízí možnost se z pasivního čtenáře stát aktivním přispěvatelem. K tomu slouží úvodní stránka serveru touchcardiology, na které se pod obrázkem novin skrývají pokyny jak přispět svou troškou do mlýna. Kromě textových vstupů se lze dopátrat i video a audiomateriálů, opravdu působivý je například videozáznam účinku PEEP na kolabovanou plíci. Odkaz ke stažení videa ze serveru aarc.org naleznete na touchrespiratorydisease.com.
ZdrojZdravotnické novinyČíslo Strana31Datum15.12.2006Rok2006

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   23 03 2023